شماره مطلب: 15320

عکس نوشته/ 8 هزار میلیارد تومان یعنی حقوق پایمال شده معلمان

هزار میلیارد تومان پول بی زبان سرمایه و حق مسلم فرهنگیان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان اردبیل، صندوق ذخيره فرهنگيان،موسسه ای که در سال 1374 با هدف ارتقاء سطح معيشتي و رفاهی فرهنگيان و افزايش قدرت مالي آنان در  دوران بازنشستگي تاسیس شد.

پس از شروع به کار این موسسه همه فرهنگیان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته بودند موظف شدند ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا سقف (5 درصد) به حساب این صندوق واریز نمایند.

در مقابل صندوق موظف شد با فعالیت های اقتصادی خود  نظیر اداره شركت ها، سرمایه گذاری در سهام شركت ها و صنایع بزرگ از جمله نفت، پتروشیمی و معادن و انجام امور خدماتی، منافع اقتصادی و سطح رفاه فرهنگیان عضو را بهبود بخشد و سود حاصل از این مشارکت ها را به فرهنگیان عضو بازگرداند.

اما به یکباره با اعلام فساد 8 هزار میلیاردی در این صندوق همه امید ها به یاس تبدیل شد، آیا این 8 هزار میلیارد تومان همان پولی نیست که ماهانه از میزان درآمد فرهنگیان کسر می شد تا روزنه ای امیدی برای آنان باشد.

افزايش قدرت مالي فرهنگیان در دوران بازنشستگي یکی از اهداف این صندوق بود، درحالیکه بیشتر بازنشستگان حق و حقوق مسلم خود دریافت نمی کنند و با مشکلات زیادی مواجه هستند.

به گفته ی یکی از معلمان هیچ حرکت مثبتی در خصوص معیشت ما فرهنگیان دیده نشده است و فقط حرف‌های خوبی در این خصوص بیان می‌شود که فاقد عملکرد لازم و مطلوب است.

آمار ها نشان میدهد که پس از اعلام  اختلاس 8 هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان، ۶۳ درصد معلمان، مخالف استمرار عضویت در این صندوق هستند

چیزی که مسلم است این  8 هزار میلیارد تومان پول بی زبان، سرمایه و حق مسلم فرهنگیان است.

 

انتهای پیام/

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.