شماره مطلب: 15927
مدیر کل آموزش و پرورش استان:

توسعه و پیشرفت جز با سرمایه گذاری در آموزش و پرورش حاصل نمی شود/ ازاهداف سند تحول طراحی نظام ویژه پرداخت برای آموزش و پرورش است

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: دستیابی به دو مهم اقتصاد زاینده و مولد، نیروی خلاق و مبتکر به عنوان عوامل اصلی توسعه و پیشرفت جز با سرمایه گذاری در آموزش و پرورش حاصل نمی شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان اردبیل، احمد ناصری مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل در دوره آشنا سازی فرهنگیان با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که به همت سازمان بسیجیان فرهنگیان استان اردبیل درسالن ولایت برگزار شد درارتباط با ضرورت شناخت و آگاهی معلمان با این سند گفت: تنها چیز ی که تحول در سیستم تعلیم و تربیت به ارمغان خواهد آورد  توسط خود معلمان است و این مجموعه است که باید نسبت به سند تحول آگاهی پیدا کرده و در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده اهتمام داشته باشد.

ناصری به طراحی نظام ویژه پرداخت برای آموزش و پرورش اشاره کرده و افزود:همانگونه که نظام پرداخت همه ی دستگاه های دولتی را شامل می شود، از این رو یکی ازبند های سند تحول بنیادین، تدوین و طراحی نظام ویژه پرداخت برای سیستم تعلیم و تربیت است؛طرح رتبه بندی معلمان نیز در جهت دست یابی به این مهم طراحی شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ارتباط با جایگاه آموزش و پرورش در جوامع  گفت: توجه به آموزش و پرورش در تمامی  حاکمیت ها و حکومت ها مد نظر است چرا که دستیابی به دو مهم اقتصاد زاینده و مولد، نیروی خلاق و مبتکر به عنوان عوامل اصلی توسعه و پیشرفت جز با سرمایه گذاری در آموزش و پرورش حاصل نمی شود.

وی تصریح کرد:هزینه در آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری برای نسل های آینده کشور است، که توسعه، ترقی و پیشرفت جامعه از این طریق به دست می آید.

ناصری سرمایه گذاری در آموزش و پرورش پر بازده عنوان کرده و ادامه داد: حداقل 40درصد دستاورد کشور های توسعه یافته حاصل سرمایه گذاری در آموزش و پرورش است،و اگر کشوری خواهان توسعه باشد باید از آموزش و پرورش به عنوان زیر ساخت شروع کند.

ناصری یادآور شد: ازجمله وظایف آموزش و پرورش ایجاد بستری برای انتقال مهارت های زندگی از جمله نحوه تفکر،کار تیمی،مشارکت جویی،مشارکت پذیری،خلاقییت و نوآوری را به نسل های آینده انتقال است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تبیین کرد: سند تحول بنیادین در 8 فصل همراه با 131 راهکار عملیاتی تدوین شده است، که تهیه آیین نامه و دستورالعمل برای هرکدام از راهکارهای عملیاتی شروع شده است.

انتهای پیام/

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.