شماره مطلب: 22693

بیانیه شورای بسیج فرهنگیان استان اردبیل به مناسبت روز معلم

سازمان بسیج فرهنگیان استان اردبیل به مناسبت هفته معلم بیانیه صادر کرد.

باسمه تعالی

«بیانیه شورای بسیج فرهنگیان استان اردبیل به مناسبت روز معلم»

به نام خالق لوح و قلم و هستی بخش

معلمان، انسان­ های بزرگ، سازندگان امروز و فردای کشور و سرمایه­ های اصلی یک ملت محسوب می ­شوند؛ پیشرفت یک جامعه، مرهون تلاش و خدمات آموزشی و تربیتی معلمان به عنوان مهم­ترین عناصر سازنده و تاثیرگذار در عرصه تعلیم و تربیت انسان­ ها است. روز معلم فرصت ارزشمندی است تا از جایگاه رفیع معلمان تجلیل و قدردانی گردد. چرا که مسئولیت توسعه دانش، فرهنگ و بصیرت اسلامی، گسترش یافته­ های علمی که بسترساز شکل­ گیری تمدن بزرگ اسلامی است، همگی از ثمرات و کوشش های سازنده و تاثیرگذار این عزیزان عاشق و خستگی ناپذیر می­ باشد. با وجود تلاش­ ها، هنوز مشکلات فراوانی بر پیکره تعلیم و تربیت دیده می­ شود.

بی تردید اگر آن چنان که بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و جانشین خلف آن امام راحل، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می­ خواستند و تاکید کرده ­اند ،از طرف دولت ­ها به فرهنگ و تعلیم و تربیت ایران اسلامی به درستی پرداخته می شد و آموزش و پرورش در اولویت نخست سیاستگذاری­ ها، برنامه ­ریزی­ ها و سرمایه­ گذاری­ های متولیان تعلیم و تربیت به ویژه دولت و مجلس قرار می­ گرفت و از نظر اهمیت درصدر و متن اقدامات مسئولان و دست­ اندرکاران قرار داشت و اگر به جای تمسک به غرب در اقتصاد، به فرهنگ اسلامی، ایرانی، توان و ظرفیت­ های داخلی و تقویت عناصر بومی و خودی بیش­تر تکیه می ­شد. قطعا امروز ما شاهد وضعیت مطلوب و بهتری در حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت می­ بودیم و در سایه­ ی آن معلمان با آرامش خاطر به تعلیم و تربیت آینده­ سازان ایران اسلامی مشغول بودند و کم­تر دچار آسیب­ های اجتماعی و تربیتی می­ شدند.

 شورای بسیج فرهنگیان استان اردبیل، ضمن تبریک روز معلم و عرض ادب و احترام به جایگاه این تلاش­گران عاشق و دلسوز نظام تعلیم و تربیت کشورمان، از همه­ ی مسئولان کشور به ویژه سران قوای سه گانه، درخواست می­ نماید در جهت رفع دغدغه­ های این قشر فرهیخته و تلاش­گر از هیچ کوششی فرو گذار نکنند و با آگاهی و درک عمیق از اهمیت تعلیم و تربیت و نقش حیاتی آن در رشد و توسعه متوازن ابعاد مختلف جامعه، با به کارگیری دور اندیش ­ترین و لایق­ ترین افراد هر چه سریع­تر زمینه و بستر را برای تربیت آینده ­سازان ایران اسلامی در تراز و سطح نظام جمهوری اسلامی و حد و اندازه نام و آوازه ایران بزرگ فراهم نمایند.

در پایان با گرامیداشت یاد و نام استاد و فیلسوف برجسته شهید آیت الله مطهری رضوان الله تعالی و تاکید بر اهمیت ترویج اندیشه ­های ناب اسلامی این متفکر بزرگ در جامعه به ویژه در بین دانش آموزان، فرهنگیان و جوانان، ضمن تکریم جایگاه ارزشمند علم و دانش و بزرگداشت مقام و منزلت معلمان با آرمان­ های شهدای گرانقدر اسلام به خصوص شهدای اخیر جبهه مقاومت، امام بزرگوار (ره) و مقام عظمای ولایت ،امام خامنه ­ای، تجدید عهد و پیمان کرده و توفیقات فرهنگیان عزیز را در ترویج و تحکیم مبانی فکری و عملی دین مبین اسلام و تربیت نسل سالم وآینده­ ساز را از درگاه پروردگار متعال مسئلت نموده و آمادگی کامل خویش را در پیروی از فرامین امام خامنه­ ای (مدظله العالی) در دفاع و پشتیبانی همه جانبه از نظام اسلامی و ایران عزیز و هم­چنین مقابله با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و مزدوران و فتنه گران وابسته داخلی آنان اعلام می داریم.

 

شورای بسیج فرهنگیان استان اردبیل

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.